03-9331888 
אודותינו - מכתבי תודה והערכהשמי עירון סביליה, הגעתי לייעוץ אצל בתיה האלופה דרך ידידה שהמליצה לי בחום. הייתי בסוג של ערפל מבחינה לימודית/מקצועית ודי מבולבל לא סגור על מה מתאים לי ללמוד ואיפה המקום הטוב ביותר לעשות זאת.
קיבלתי מבתיה ייעוץ מקצועי, יסודי ביותר ויש לציין שהיחס חם ואיכפתי מאוד! הכוונה על פי דברים שאני אוהב לעשות, דברים שאני טוב בהם, הצלחות וציונים מהעבר, הכל!
התוצאה: כרגע אני סטודנט להנדסת תעשייה וניהול בשנקר בשנה ג׳ כבר! מי היה מאמין..
אני לגמרי מרגיש שיש לבתיה חלק בלתי נפרד מההצלחה שלי להשתלב בלימודים שאני מבסוט עליהם ונהנה מהמקום בו אני נמצא.
כיום, כל מי שפונה אליי ומביע בלבול בנוגע למה ללמוד ישר מופנה ממני לבתיה פלוס התחייבות להצלחה(קבלת כיוון ברור בנוגע לעתיד) ,ולא סתם - היא הרוויחה זאת ביושר.
בהצלחה !


עירון
סטודנט שנה ג' להנדסה תעשייה וניהול

לבתיה שנהר -

שמחה גדולה זו עבורי להודות לך על הכוונת בני ללימודים באוניברסיטה העברית עם סיום שירותו הצבאי הממושך.

הוא מסיים כעת שנה שנייה של לימודי הנדסת אלקטרוניקה, מחשבים ויזמות בהצלחה רבה ובהנאה יתרה, על אף השקעת שעות אינסופיות על בסיס יומי.

היכולת שלך ללמוד את רקעו ואופיו לעומק ולהפנות אותו לתחום בלתי צפוי זה הם ייחודיים ושווים פז לבניית עתידו.

בצומת הדרכים הקריטית של חייו, כשהתלבט מה ללמוד, נתת לו יעוץ שחסך זמן תהייה וטעייה והעלה אותו על דרך המלך. ועל כך, תודתי והערכתי לעד!

בברכה,
גנית חודורוב


גנית
אמא של סטודנט

בתיה יקרה,

ברצוני להודות לך על הליווי המקצועי והנעים בתהליך לשינוי קריירה שעברתי ב'שנהר'.
קיבלתי ממך תובנות חשובות, עידוד והעצמה. הליווי שלך אפשר לי לעשות את השינוי לו חיכיתי זמן רב, מתוך אמונה בעצמי וביכולות שלי, ומתוך הבנה מהן החוזקות שלי, הכיוונים המתאימים לי, והצרכים שחשוב לי להביא לידי ביטוי ולממש בפן המקצועי.
בזכות התהליך שעברתי ב'שנהר' התקבלתי לתפקיד חדש ומאתגר, שתואם את היכולות ותחומי העניין שלי.
אני ממליצה בחום לכל מי שמתלבט או מרגיש תקוע - לא להסס ולפנות אליכם לקבלת ייעוץ מקצועי.

תודה רבה,
שרית הראל-מימראן


שרית
מגייסת משאבים ומנהלת פרויקטים, חברה ממשלתית

אל בתיה הגעתי בשנת 2016 במטרה לקבל הכוונה מכיוון שהתבלטתי בין כמה מסלולי לימודים באוניברסיטה.
קיימנו מספר מפגשים שכללו שיחות , מטלות ופעילויות שונות שבסופם בתיה סיפקה מספר מסלולי לימודים.
ההכוונה של בתיה חיזקה את האינטואציה שאיתה הגעתי למפגשים ואכן קיבלתי את המלצה ובחרתי לבחור בלימודי כלכלה ומדעי המחשב במרכז הבינתחומי.
אני ממשיך להמליץ על בתיה בכל פעם שאני נתקל במכר שמתלבט באיזה מסלול אקדמי לבחור ואמשיך לעשות זאת גם בהמשך.
תודה לך בתיה!


עמית
מנהל שיווק, חברה פיננסית גלובלית

את בתיה הכרתי כשהייתי בצומת דרכים שעבורי היתה כל כך משמעותית שזה העסיק אותי כל יום כל היום.

בגיל 24, הרגשתי שאני חייב להתחיל ללמוד ועמדתי לפספס עוד שנת לימודים.
מרוב אופציות של מה ללמוד, נוצר לי יותר מדי רעש שהקשה עליי להחליט.

בתיה היתה שם כדי לבחון בעיניים אובייקטיביות, לייעץ ולעזור ללכת על הכיוון, שהיום, בראייה לאחור, אני לא רואה אף אופציה אחרת יותר נכונה.

כיום אני בתפקיד של יועץ BI בחברת סטארט אפ מצליחה.

תודה בתיה!


עוז
מנהל מערכות מידע בחברת הייטק

בתיה שלום,

שמי מיכל גולדשטיין ולפני פחות משנה הגעתי אליך לייעוץ.

הגעתי אליך בשלב יחסית לא מוקדם לאחר שנים שעבדתי בעבודות שהגעתי אליהן מכורח נסיבות חיי.

הגעתי לנקודה בחיי שלא ידעתי לאן להמשיך ממנה ואיך אבל ידעתי שאני רוצה יותר מזה.

לאחר כמה מפגשים את הצעת לי כמה רעיונות אפשריים ללימודים ולאחר מחשבה החלטתי ללמוד ייבוא ייצוא וסחר בן לאומי.

היום סיימתי את לימודי (פרויקט הגמר שלי היה המצטיין בכיתה) וקיבלתי תעודה.

לפני חודש בערך התחלתי לעבוד בחברת "אינטרדל" בתל אביב כפקידת ייבוא. אני מאוד אוהבת את העבודה ואני רוצה להודות לך

על העזרה. הגעתי אליך אובדת עצות לגבי עתידי ואת נתת לי כיוון שלא הייתי מגיעה אליו לבדי.

אז שוב, תודה על הכל.
מיכל.


מיכל
פקידת יבוא

פניתי לבתיה שנהר אחרי שחזרתי מהטיול הגדול בחו"ל, מבולבל וחסר כיוון מקצועי. למדתי הרבה על עצמי תוך כדי המפגשים, שהיו נעימים ומסקרנים עבורי.
בסופו של דבר פעלתי בעצתה של בתיה ופניתי ללימודי פסיכולוגיה. כיום אני לאחר לימודים מתקדמים ומצוי בעיצומה של התמחות כפסיכולוג קליני.
אני מרגיש שמצאתי את תחום העיסוק המתאים ביותר עבורי. הרבה בזכות בתיה, מצאתי מסלול קריירה מעניין ומספק שמתאים לכישורים ולרצונות שלי.

אני ממליץ בחום למי שמתלבט בנושאי קריירה לפנות לבתיה. אור


אור
מתמחה כפסיכולוג קליני

לכב'
בתיה שנהר
פתח תקווה


בתיה שלום,

תודה אישית עבור היעוץ, התמיכה וההקשבה לאורך כל הדרך.

לפני כשנה הגעתי אלייך ליעוץ והייתי די מבולבלת. קיבלתי ממך מס' הצעות לרכישת מקצוע ובעיקר הדגשת בפני שעלי למצוא עבודה שיש בה דיאלוג טוב עם אנשים. בחרתי כמו שרציתי בתחום היבוא יצוא ואכן עברתי הכשרה מקצועית בתחום והשתלבתי בעבודה.

כיום אני עובדת בחב' לשילוח בינלאומי במח' לשילוח ימי. במסגרת תפקידי אני אחראית על הזמנות יבוא יש לי קשר שוטף עם לקוחות בארץ, סוכנים בחו"ל ואני מבצעת את כל התיאום הלוגיסטי ביניהם מרגע קבלת ההזמנה ועד הגעת המשלוח לארץ.
העבודה מעניינת, דינמית, ותוך כדי לומדים עוד הרבה דברים חדשים נוספים.
כמובן שעם הזמן רוכשים את הנסיון אבל בסה"כ אני מאוד מרוצה.

אז באמת תודה רבה על הכל!


אילנה מ.


אילנה
משלחת בינלאומית

לכב'
בתיה שנהר


ברצוני להודות לך על היעוץ המסור והנכון שנתת לי כאשר הייתי מלא היסוסים וספקות. דברייך ויחסך אלי אפשרו לי "לפקוח עיניים" ופתחו בפני אפיקים חדשים בהקשר לבחירת מקצוע ו"איפסו" אותי לכיוון מסויים בו בחרתי לבסוף.

היום אני לפני תחילת שנה שניה בלימודי "מנהל עסקים" במכללה למנהל בתל אביב. אני שמח לציין שמצאתי את הדרך, אני שלם איתה וממשיך במלוא הקיטור כאשר עזרתך מלווה אותי כל הדרך.

אני מבקש להודות לך על הכיוון ו"יישור הדרך".

בתודה ושנה טובה
המשיכי כך שגם אחרים יהנו.


ערן
מומחה למערכות מידע ניהוליות

שמי עדן, בעלת תואר ראשון בחינוך (התמחות במדעי הסביבה) והגעתי לבתיה כשידעתי להגיד דבר אחד בודאות- שאני לא יודעת.
לא יודעת להניח את האצבע על התחום שיענה על מכלול הצרכים, המאפיינים והכישורים שלי, ושיצליח לספק את ההדדיות שבקריירה מקצועית- לתת, אך לא פחות חשוב מכך- לקבל.

הגדולה שבייעוץ עם בתיה היתה היכולת שלה לשאול את השאלות הנכונות ולפתח בשיח המעמיק, את המקומות שצריך להתעכב עליהם כדי להכיר את החוזקות והחולשות שלי, את התשוקות שלי ואת התפיסות שלי, אישיותית ומקצועית.

עד אז הצלחתי להגדיר בעיקר מה אני לא רוצה, בעקבות המקצועות הקודמים שעסקתי בהם.
בייעוץ, בתיה הצליחה ׳לראות אותי׳, על כל גווני, והודות לנסיונה והיכרותה עם תחומי קריירה רבים, חשפה אותי לעולם פיתוח ההדרכה שם אני מרגישה שאני באה לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר ומוצאת סיפוק אדיר והמון הנאה.

אני יכולה להמליץ בפה מלא על תהליך הייעוץ שאינו מתפשר, מאוד אישי ומקצועי.


עדן
אחראית על פיתוח הדרכה בחברת היי טק

החוויה שעברתי אצל בתיה הייתה מדהימה.
אישה שיודעת להיות מקצועית וגם להיות חברותית ולהתחבר לאנשים שבאים אליה.
לי אישית היא עזרה מאד למצוא דברים מסויימים אצלי שלא הצלחתי להבין אותם.
אני ממליץ בחום לבוא ליעוץ ולראות, משם תתחברו לבד.


אור
סטודנט במכינה להנדסה

"ב'שנהר' עזרו לי להגיע להחלטה אחרי תקופה של חוסר ודאות. אנשים מדהימים שנכנסו ללב! ממליץ בחום!!!"


אלון
סטודנט שנה א' למנהל עסקים עם התמחות במזרח אסיה

אל הייעוץ אצל שנהר הגעתי בעקבות אחותי הגדולה. אחרי שירותי הצבאי בלשכת הרמטכ"ל, לא ידעתי מה כדאי לי ללמוד והאופציות היו רבות משום שהתעניינתי בתחומים רבים ומגוונים. במסגרת הייעוץ והמפגשים, בתיה עשתה מאמץ רב לשלב בין האהבה הגדולה שלי למקצוע תולדות האמנות, לבין מקצוע במשק – וייעצה לי ללמוד תולדות האמנות וחינוך באוניברסיטה העברית, במטרה לעסוק בסוף בריפוי באמנות. לא חשבתי על דיספלינת תולדות האמנות כאופציה ללימודים לפני שהכרתי את שנהר! מהירות האבחון ונגישות המידע בנוגע לימים פתוחים ומועדי הרישום, עודדו אותי להירשם כמה שיותר מהר ללימודים, וכבר באוקטובר 2015, פחות משנה אחרי תם שירותי הצבאי, ישבתי בספסל הלימודים באוניברסיטה העברית בירושלים. שם, מצאתי את מקומי. הלימודים האקדמיים היו לי חוויה מדהימה וחיובית, ומדי שנה קיבלתי הצטיינות דיקן ופרסי הצטיינות שונים בנוסף על סיום התואר בהצטיינות. חיכיתי להגיע כל יום לשיעורים באוניברסיטה, הקשבתי לשיעורים בחוג בעיניים נוצצות. נוסף על כך, במסגרת התארים למדתי גרמנית ואיטלקית, (וגם כתב חרטומים!) ואפילו נבחרתי ללמוד גרמנית בקיץ 2017 בוינה, אוסטריה. עם השנים הבנתי שפני להישאר ולהתפתח באקדמיה, ופחות לריפוי באמנות, ועל כן התמקצעתי בתחום תולדות האמנות מבחינה אקדמית, לצד הכשרתי כמורה לתולדות האמנות.

כיום, אני תלמידת מוסמך בחוג לתולדות האמנות באוניברסיטה העברית גם כן, ומלגאית בית ספר מנדל לתלמידים מצטיינים במדעי הרוח, וחוקרת התקבלות של חפצים ויצירות אמנות מצריות עתיקות במאה ה-17 באיטליה. נוסף ללימודי המוסמך אני גם לומדת לתעודת הוראה באוניברסיטה, בתכנית אישית להוראת תולדות האמנות, גם שם השתתפתי בסדנת מצטיינים בשם "מובילים פדגוגיים", וחקרתי את תרומת החינוך המוזיאלי להוראה בעידן המאה ה-21. כיום אני כותבת את עבודת התזה שלי למוסמך, ומקווה לסיים את התואר בקרוב.

המיקוד בתחום הלימודים שמתאים לי, עזר לי להיות בטוחה יותר במה שאני לומדת, ולהיות טובה יותר בלימודים מתוך מקום של שייכות והתאמה. לכן, גם אם לא הלכתי במסלול שהטווה לי – אני עדיין מרגישה במקום טוב, בטוח ומתאים. מעבר לכך, גם אחרי האבחון התקשרתי אל שנהר ושאלתי את בתיה שאלות רבות, עליהן תמיד ענתה ברצון רב, אחרי בדיקה מקיפה. לפיכך, המלצתי לכל חברי ה"אבודים" והמבולבלים, לא לחשוב פעמיים ולפנות לייעוץ אצל שנהר!


הילה
חוקרת אמנות באוניברסיטה העברית

הנדון: מכתב המלצה מכון שנהר

בספטמבר שנת 2010 התחלתי את שנתי השלישית בהוראה. כבר בתחילת השנה ובשנים לפני כן ליוו אותי תחושות קשות של חוסר בהירות בבחירת מקצוע ההוראה, בלבול, תחושה של אי מיצוי היכולות האישיות והמקצועיות שלי, אכזבה מעצמי, אכזבה כלכלית ועוד.
בעקבות פנייה לחבר במקום עבודתי קיבלתי המלצה חמה לפנות אל מכון שנהר בראשות הגב' בתיה שנהר. החלטתי לפנות ולבחון האם אני נמצאת במקום הנכון בחיי.
בתיה קיבלה את פניי בחום, הבנה והקשבה. כבר בשיחתנו הראשונה חשתי כי יש על מי לסמוך וכי ישנו אדם מקצועי ביותר אשר ילווה אותי יד ביד בתהליך "החיפוש העצמי". וכך עברו להן פגישה אחר פגישה כאשר בתיה שואלת שאלות מנחות, מעבירה שאלונים, חוקרת, מתעניינת כמו גם תומכת. היה לי ברור כי אני נמצאת בידיים הנכונות אשר יספקו לי תשובות.
בתום מספר פגישות (כאשר באחת מהן נכח גם בן זוגי כחלק מתהליך ההבנה) הגיעה בתיה למסקנות. בתיה הגישה לידי טופס הכולל מספר אופציות מדורגות כמקצוע המיטבי עבורי.
ערכנו דיון במסקנותיה, ניתחנו את הנתונים והבנו יחדיו מהם מרכיבי האישיות המקצועית שלי, מהם דרישותיי מעצמי ומהמקצוע בו ארצה לעסוק. כל זאת כאשר הנתון המדהים הוא שמקצוע ההוראה הוא הטוב לי כרגע, בשלב זה בחיי. בתיה הוסיפה ושידרגה את המקצוע, נתנה לי כמה נקודות לדיון לצורך שדרוג עם מנהלת התיכון בו אני מועסקת.
לאחר הפגישה עם בתיה ניגשתי לשיחה מאירה ומעירה עם המנהלת. בפגישה העליתי בפניה את נתוניה של בתיה, ציינתי כי הייתי רוצה להיות מועצמת בתחומים נוספים, הבנו יחדיו כי אני אשת פרויקטים קצרי טווח, מעניינים ומאתגרים ויצאתי לדרך.
כיום אני רכזת מקצוע הספרות בבית הספר בו אני עובדת כמו כן רכזת מעורבות חברתית והתפתחות אישית.
אין ספק כי מקומי כמורה היום ברור לי יותר מתחילת דרכי. נחה דעתי כי אני במקום הנכון, אני חשה סיפוק במקום עבודתי ותמיד שואפת להתפתח ולגדול במקום עבודתי.
אין דרך טובה מזו להודות לבתיה על ההכוונה וההארה בידיעה כי בחרתי נכון.


שירין
רכזת ספרות ורכזת מעורבות חברתית

לפני שנרשמתי ללימודים מאד התלבטתי באיזה מסלול לבחור, בחירה שהיא לכל הדעות גדולה ומשמעותית.
אבל אז חברה המליצה לי על ייעוץ בפתח תקווה, ואמרה שלמרות שזה רחוק ממקום מגורינו הנסיעה בהחלט תשתלם. אז נסעתי לפגישה הראשונה, ומאז הרגשתי שבאמת פגשתי מישהי בעלת ידע שיכול לעזור לי להחליט.
במהלך הפגישות בתיה שואלת, חוקרת, מתעניינת ולאחר מכן חושבת וחושבת על שלבסוף מגיעה להחלטה מדויקת ומתאימה, זאת מכיוון שיש לה ניסיון, היא אכפתית ובמיוחד מכירה דברים שאפילו לא חשבתם עליהם.
מאז שעזרה לי להחליט על המסלול שמתאים לי ופגעה בול, אני ממליצה מאד על הייעוץ אצלה לכל מי שמתלבט בקשר למסלול הלימודים שלו.
בהצלחה,
ענבל פירסט


ענבל
סטודנטית שנה ד' להנדסה רפואית

הנדון: הבעת תודה והערכהברצוני להודות לך על האבחון שבוצע בצורה נעימה ואכפתית.
בחירת מקצוע לחיים הוא תהליך ארוך ומבלבל, ובעזרתך חשתי בטוחה יותר בעצמי ושלמה עם ההחלטה.
הפגישות לוו ביחס אישי וחם שתרם מאוד להצלחת התהליך וגם על כך נתונה לך תודתי.


בברכה,
ליאת ס.


ליאת
עורכת דין

היי בתיה,

בהמשך לשיחתנו , אני רוצה למסור כי כעת לאחר שנים שבני עבר את האבחון להתאמת מקצוע אני מאוד מרוצה מההתאמה. בחיים כל כך הרבה פעמים אנו מתלהבים ממקצוע זה או אחר אבל אנו לא תמיד מודעים מה באמת אנו רוצים ליתר דיוק מה "הלב" שלנו הכי אוהב ורוצה. האבחון פשוט חוסך שנים ובזבוז זמן בחיפושים. אני בהחלט מרוצה כי אפשר לראות פירות .....


אמא של מתייעץ
בעל עסק עצמאי

לפני שהגעתי לבתיה הייתי מאוד מבולבלת בכל הקשור לבחירת מסלול לימודים, המקצוע לחיים שבו אעסוק.
אך מרגע כניסתי אליה, כל הכיוונים שעליהם חשבתי התחברו כמו פאזל, מפגישה לפגישה, ההבנה של רצונותיי, ההתמקדות בנקודות החוזק שלי ומהניתוח הנכון של בתיה הן שהובילו אותי ללמוד את המסלול בו סיימתי תואר ראשון וקבלת תעודת הצטיינות ובדרכי כעת לתואר השני בתחום החינוך.
בתיה בעלת ידע וניסיון רב של שנים, זכיתי להכיר אדם בעל מעלות כה רבות, אישיות נעימה ומחבקת וידע רב על מסלולי לימודים ומקומות אקדמאיים שבזכות כל זה זכיתי במקצוע לחיים.
בני משפחתי ומכריי עברו בדלתה ויעברו עוד בעתיד.
ממליצה לכל אחד ואחת שמתלבטים פשוט להגיע ולקבל הכוונה מדוייקת!
בהצלחה, אדוה


אדוה
מורה ומחנכת כיתה ה'

צוות שנהר היקר,
הגעתי אליכם במקרה לפני כמעט שלוש שנים כדי לקבל עזרה לגבי עתיד אקדמי/ לימודי,
אני בעצמי לא הייתי בטוחה מה אני ארצה לעשות ובכל זאת בתוך מספר מפגשים עזרתם לי למצוא מספר אופציות ממשיות להמשך.
עם העזרה הזאת נרשמתי לימודים להנדסה כימית במכללת שנקר, היום כבר שנה ג' ומאוד אוהבת את התואר שלי.
תודה רבה על הכל,
גל


גל
סטודנטית שנה ג' להנדסה כימית

לכבוד,
בתיה שנהר
מאת יעקב ל.

הנדון: מכתב תודה.

גברת שנהר היקרה, ברצוני להודות לך באמצעות מכתב זה על העזרה שהענקת לי בבחירת מקצוע לימוד.
פניתי אלייך בחודש פברואר השנה, מאחר ולא הי לי מושג לגבי מה אני רוצה ללמוד וגם לא ידעתי באיזה מקצוע אני ארצה לעסוק. יש לציין שבאותה תקופה הייתי בשלב ההכרעה, רציתי לקבל החלטה נכונה ונבונה לגביי העתיד שלי. הייתי זקוק לאיש מקצוע שייעץ לי ויעזור לי בבחירת תחום הלימוד.
במהלך המפגשים שהיו לנו הפקת מידע אודות הכישורים, הרצונות, הנטיות והשאיפות שלי מהחיים.
הציפיה שהייתה לי מהמפגשים איתך, היא, שתמצאי תחום לימוד שיתאים לי מכל הבחינות.
בסיומם של המפגשים איתך, המלצת לי על 3 מקצועות שהכי יתאימו לי. ביניהם מקצוע ראיית-חשבון, שנראה הכי מתאים בשבילי.
בהמשך השנה, התקבלתי לחוג לחשבונאות באוניברסיטה העברית בירושלים, והתחלתי ללמוד קורס קיץ בנושא חשבונאות-פיננסית. במהלך קורס זה, באמת הבנתי עד כמה שהתחום זה מתאים לי ומעניין אותי.
נוכחתי לדעת שללא העזרה והיעוץ שלך, ספק רב אם הייתי מגיע להחלטה נכונה ואני בטוח שנחסך ממני הרבה בזבוז זמן וכסף.
גברת שנהר, אני שוב מביע את הערכתי העמוקה על מה שעשית למעני ואני מקווה שתעזרי לעוד המון אנשים כמוני, למצוא את הדרך שלהם בחיים.


בכבוד רב,

יעקב ל.


יעקב
רואה חשבון
למכתבי תודה והמלצה מלאים 
כל הזכויות שמורות לשנהר הדרכה ויעוץ ללימודים.